Hodiny – praktický i estetický doplněk bytu

Vybavování interiéru bytu či domu je většinou nikdy nekončící proces. Větší nábytek obvykle vybíráme tak, aby sloužil dlouhou dobu, a to i desítky let. Bytové doplňky ale občas střídáme a někdy si prostě uděláme radost a koupíme si nějakou novou pěknou věc, ať už to je např. obraz, soška, lampička, ubrus, koberec, záclony či nové hodiny.

Hodiny by neměly mít jen praktický účel ukazování přesného času, ale měly by také pěkně vypadat a do interiéru bytu či domu vzhledově a typově pasovat.  My jsme s manželkou před nedávnem vybírali stolní krbové hodiny. Chtěli jsme skutečně kvalitní hodiny, jak bicí, tak hrací, které by nám dělaly radost nejen svým vzhledem, ale i poskytovaným zvukem. Melodii a bití hodin totiž milujeme a uklidňuje nás to.

Vzhledem k našemu interiéru, který máme laděn do rustikálního stylu, jsme preferovali spíše hodiny dřevěné než plastové. Mohli jsme vybírat mezi hodinami bicími a hracími, nástěnnými či stolními, v nabídce jsou rovněž hodiny s pohybem (kyvadlem) či otevírací hodiny, hodiny různých velikostí, tvarů a barev.

Nakonec jsme vybrali stolní krbové hodiny značky Rhytm a jsme s nimi nadmíru spokojeni.  Jedná se o krásný a stylový doplněk k našemu nábytku. Hodiny vynikají nejen dokonalým vzhledem a zpracováním, aletaké velmi kvalitním strojkem. Tyto hodiny mají ozdobný zlatý číselník s arabskými číslicemi, krásné melodie, nastavitelnou hlasitost, možnost vypnutí zvuku a jiné vychytávky, které využíváme.

Hodiny nám spoluvytváří atmosféru v bytě, a zároveň se jedná o velice praktický doplněk. Koupí těchto hodin jsme si s manželkou udělali radost a každá návštěva, která k nám zavítá, je velmi obdivuje. 

 

Sortiment

Hlavní menu

Statické stránky

 

Otevírací doba
 Po - Pá  9 - 17 hod


   

 

25.2. -1.3.2019,
 ZAVŘENO kamenná prodejna
DOVOLENÁ
e-schop objednávky
pošleme 4.3.2019

 


 

Dohoda s PÚ

 
- návštěvník
 

Jak koupit prstýnek a přitom sledovat ten úžasný moment překvapení?

 

To musíte vědět velikost. Zjistit velikost jejího prstýnku bez zeptání není zase tak složité, jak to může nejdříve vypadat. Je několik řešení. Ujasněte si na jaký prst pravé nebo levé ruky prsten chcete a mějte na paměti že každý prst je jiný.

Velikost prstenu tedy v čísle znamená obvod vnitřku prstenu v milimetrech.

Půjčte si ho.
Nejpřesnější je půjčit si prstýnek a doběhnout do prvního zlatnictví a nechat si velikost změřit.

Obkreslete si ho.
Obtáhněte si vnitřek prstene tužkou na kousek papíru. Pozor je potřeba být přesný.
Z nákresu změříme vnitřní průměr a spočítáme obvod.

Změřte ho.
Pokud máte posuvné měřítko (šupleru) změřte přesný vnitřní průměr a dosadíme  ho do vzorečku pro spočítání obvodu: vnitřní průměr v mm   x   3,14  =  velikost 

Nasaďte si ho.
Jednoduše si nasaďte její prsten na svůj prst a na místě, kdy už nepůjde dále, si udělejte čárku propiskou. Pozor na  umytí rukou.

Nebojte se zeptat o kolik velikostí lze prsten, který se Vám líbí zvětšit či zmenšit. Je to různé, ale všeobecně lze říci, že je to o dvě čísla nahoru i dolů. Může to být, až mnohonásobně více.   Prostě se ptejte a ptejte.

Zásnubní prsten.
Se nosí na prsteníčku levé ruky. V tomto případě na stejný prst by měl přijít prsten snubní, ale toto nedoporučuji, jelikož dochází k odírání obou prstenů o sebe. Z tohoto důvodu vybírejte zásnubní prsten tak, aby šel zvětšit na prostředníček,  nebo prsteníček pravé ruky.

Snubní prsten.
Dnešní trend je co snubní prsten to originál. Vybírejte tak, aby vydržel na celý život. Ptejte se na zvětšení a popřípadě možnost opravy povrchu. Matný nošením vyleštíte a lesklý poškrábete.

Dobrý prodejce by Vás na úskalí výběru měl upozornit, ale věřte že jsme jenom lidé a proto se ptejte a ptejte!!!!!