Správný výběr náušnic

Náušnice

jsou jeden z mála doplňků, které nosí snad všechny ženy. Pokud máte v plánu pořídit si nové náušnice, možná se vám bude hodit pár tipů, jak vybrat ty správné náušnice pro vás. Rozhodnutí, zda si koupíte zlaté nebo stříbrné náušnice, záleží jen na vás a tomu, co se vám líbí. Některé ženy preferují klasické žluté zlato a jiné by zase zlaté náušnice nosit nemohly a mají raději náušnice stříbrné či z bílého zlata.

Často ženy při výběru náušnic chybují, neboť si vybírají jen podle toho, jaké náušnice se jim zrovna líbí. Je samozřejmé, že kritérium, jak se daný šperk líbí, je určitě to nejdůležitější. Málokdo ale ví, že je velice důležité také přihlédnout k tomu, jaký máme obličej či odstín pleti a jaké tvary a barvy náušnic nám budou více slušet a co se k nám bude více hodit.

Například, jestliže máme kulatý obličej, neměli bychom vybírat takové náušnice, které „kulatost“ obličeje ještě podpoří. Náušnice ve tvaru kruhů zde nebudou zrovna ideální. Lepší bude zvolit spíše náušnice delší a nebát se výraznějších barev či tvarů. U oválného obličeje si naopak dejte pozor na velmi dlouhé náušnice, které mohou obličej ještě více protahovat. Jinak ale platí, že k oválnému obličeji se hodí náušnice všech možných tvarů. Hranatý obličej potřebuje zase zjemnit, a na to jsou ideální náušnice jednoduché, nenápadné a jemné. V tomto případě je potřeba se vyhnout ostrým tvarům.

Můžete vybírat náušnice se smaragdy, zirkony, rubíny, náušnice s korály, tyrkysy či bez kamínků, náušnice různých tvarů, velikostí a barev. Pamatujte jen na to, že náušnice dotváří celkový outfit, vybírejte proto pečlivě, nejen takové, které se vám budou líbit, ale i takové, které se budou hodit k vašemu obličeji a celkovému stylu oblečení. 

 

Sortiment

Hlavní menu

Statické stránky

 

Otevírací doba
 Po - Pá  9 - 17 hod


   

 

25.2. -1.3.2019,
 ZAVŘENO kamenná prodejna
DOVOLENÁ
e-schop objednávky
pošleme 4.3.2019

 


 

Dohoda s PÚ

 
- návštěvník
 

Jak koupit prstýnek a přitom sledovat ten úžasný moment překvapení?

 

To musíte vědět velikost. Zjistit velikost jejího prstýnku bez zeptání není zase tak složité, jak to může nejdříve vypadat. Je několik řešení. Ujasněte si na jaký prst pravé nebo levé ruky prsten chcete a mějte na paměti že každý prst je jiný.

Velikost prstenu tedy v čísle znamená obvod vnitřku prstenu v milimetrech.

Půjčte si ho.
Nejpřesnější je půjčit si prstýnek a doběhnout do prvního zlatnictví a nechat si velikost změřit.

Obkreslete si ho.
Obtáhněte si vnitřek prstene tužkou na kousek papíru. Pozor je potřeba být přesný.
Z nákresu změříme vnitřní průměr a spočítáme obvod.

Změřte ho.
Pokud máte posuvné měřítko (šupleru) změřte přesný vnitřní průměr a dosadíme  ho do vzorečku pro spočítání obvodu: vnitřní průměr v mm   x   3,14  =  velikost 

Nasaďte si ho.
Jednoduše si nasaďte její prsten na svůj prst a na místě, kdy už nepůjde dále, si udělejte čárku propiskou. Pozor na  umytí rukou.

Nebojte se zeptat o kolik velikostí lze prsten, který se Vám líbí zvětšit či zmenšit. Je to různé, ale všeobecně lze říci, že je to o dvě čísla nahoru i dolů. Může to být, až mnohonásobně více.   Prostě se ptejte a ptejte.

Zásnubní prsten.
Se nosí na prsteníčku levé ruky. V tomto případě na stejný prst by měl přijít prsten snubní, ale toto nedoporučuji, jelikož dochází k odírání obou prstenů o sebe. Z tohoto důvodu vybírejte zásnubní prsten tak, aby šel zvětšit na prostředníček,  nebo prsteníček pravé ruky.

Snubní prsten.
Dnešní trend je co snubní prsten to originál. Vybírejte tak, aby vydržel na celý život. Ptejte se na zvětšení a popřípadě možnost opravy povrchu. Matný nošením vyleštíte a lesklý poškrábete.

Dobrý prodejce by Vás na úskalí výběru měl upozornit, ale věřte že jsme jenom lidé a proto se ptejte a ptejte!!!!!