Stříbrným šperkem zaručeně potěšíte

 

Vybíráte dárek prosvou přítelkyni? Milujete ji, je pro Vás velmi důležitá a chcete ji mile překvapit? Zapomeňte tedy na plyšáky, kosmetické balíčky či praktické dárky do domácnosti - to byste asi nedostal titul „Přítel roku“. S největší pravděpodobností má už vaše partnerka takových dárků od vás plnou skříň. Vsaďte na klasiku a léta ověřenou jistotu a obdarujte ji nějakým pěkným luxusním šperkem, uvidíte, že zabodujete.

 

Lidé se většinou dělí na ty, kteří nosí zlaté šperky a na ty, kteří nosí šperky stříbrné. Dejte si tedy pozor, jaké šperky vaše partnerka nosí. Pokud víte, že přítelkyně nosí pouze stříbrné šperky či šperky z bílého zlata a několik kousků z klasického zlata se jí už několik let válí nečinně v šuplíku, rozhodně jí šperk ze žlutého zlata nekupujte, s největší pravděpodobností by nebyla moc nadšená a také by jej nenosila. Dále musíte vědět, zda má vaše partnerka radši šperky jednodušší a jemnější nebo spíše šperky veliké a výrazné, které nelze přehlédnout.

 

Stříbrné šperky jsou módním doplňkem a ozdobou mnoha žen a mužů. Cena stříbrných šperků je samozřejmě o dost nižší, než je tomu u zlatých či diamantových šperků. Stříbrné šperky také mají oproti zlatým jednu nevýhodu, a to, že oxidují vlivem znečištěného ovzduší, chemických látek nebo povětrnostních podmínek. Vzniklé černé skvrny lze ale správným čištěním jednoduše odstranit.

 

Vybírat můžete mezi náušnicemi, prsteny, náhrdelníky, řetízky, přívěšky, náramky, brožemi apod. Ideální je zakoupit celou sadu, např. náušnice a řetízek s přívěškem, kdy jednotlivé šperky k sobě krásně ladí.

 

 

 

 

Sortiment

Hlavní menu

Statické stránky

 

Otevírací doba
 Po - Pá  9 - 17 hod


   

 

25.2. -1.3.2019,
 ZAVŘENO kamenná prodejna
DOVOLENÁ
e-schop objednávky
pošleme 4.3.2019

 


 

Dohoda s PÚ

 
- návštěvník
 

Jak koupit prstýnek a přitom sledovat ten úžasný moment překvapení?

 

To musíte vědět velikost. Zjistit velikost jejího prstýnku bez zeptání není zase tak složité, jak to může nejdříve vypadat. Je několik řešení. Ujasněte si na jaký prst pravé nebo levé ruky prsten chcete a mějte na paměti že každý prst je jiný.

Velikost prstenu tedy v čísle znamená obvod vnitřku prstenu v milimetrech.

Půjčte si ho.
Nejpřesnější je půjčit si prstýnek a doběhnout do prvního zlatnictví a nechat si velikost změřit.

Obkreslete si ho.
Obtáhněte si vnitřek prstene tužkou na kousek papíru. Pozor je potřeba být přesný.
Z nákresu změříme vnitřní průměr a spočítáme obvod.

Změřte ho.
Pokud máte posuvné měřítko (šupleru) změřte přesný vnitřní průměr a dosadíme  ho do vzorečku pro spočítání obvodu: vnitřní průměr v mm   x   3,14  =  velikost 

Nasaďte si ho.
Jednoduše si nasaďte její prsten na svůj prst a na místě, kdy už nepůjde dále, si udělejte čárku propiskou. Pozor na  umytí rukou.

Nebojte se zeptat o kolik velikostí lze prsten, který se Vám líbí zvětšit či zmenšit. Je to různé, ale všeobecně lze říci, že je to o dvě čísla nahoru i dolů. Může to být, až mnohonásobně více.   Prostě se ptejte a ptejte.

Zásnubní prsten.
Se nosí na prsteníčku levé ruky. V tomto případě na stejný prst by měl přijít prsten snubní, ale toto nedoporučuji, jelikož dochází k odírání obou prstenů o sebe. Z tohoto důvodu vybírejte zásnubní prsten tak, aby šel zvětšit na prostředníček,  nebo prsteníček pravé ruky.

Snubní prsten.
Dnešní trend je co snubní prsten to originál. Vybírejte tak, aby vydržel na celý život. Ptejte se na zvětšení a popřípadě možnost opravy povrchu. Matný nošením vyleštíte a lesklý poškrábete.

Dobrý prodejce by Vás na úskalí výběru měl upozornit, ale věřte že jsme jenom lidé a proto se ptejte a ptejte!!!!!