Zlaté a stříbrné šperky

Luxusní šperky ze 14 a 18 karátového zlata ve žlutém i bílém provedení, osázené přírodními kameny: brilianty, safíry, smaragdy a rubíny.

Široká kolekce 14karátového zlata v podobě náhrdelníků, řetízků, náramků, prstenů dámských ale i pánských, prsteny zásnubní i snubní , náušnice, přívěšky , kravatové spony, manžetové knoflíky, brože a ...

Stříbrné šperky

Luxusní portugalské stříbro kombinované se zlatem, stříbrné šperky osázené kameny, Swarowsky, zirkony, jantar, tyrkys, korál a další 

 

Diamant  je netvrdší známý minerál v přírodě  který vzniká horním zemském plášti z za vysokých teplot a tlaků. Hmotnost diamantů se udává v karátech. (metrický karát značka ct) Barva diamantu může být způsobena chemickou nečistotou nebo strukturálními kazy v krystalové mřížce. Od barvy a její sytosti se odvíjí výše ceny diamantu.. Například bílé diamanty s odstínem žluté nebo hnědé jsou většinou levnější, zatímco růžové, červené, sytě žluté nebo modré diamanty jsou velice ceněny. Čistota se míní míra vnitřních defektů (vrůstů). Pouze asi 20% vytěžených surových diamantů je vhodných pro klenotnictví a zbytek se využívá pro průmyslové řezné a brusné účely. Broušení diamantů je umění i věda o tom jak vytvořit drahokam z hrubého diamantu. Briliant je diamant či jiný drahokamvybroušený do zvláštní formy s mnoha ploškami tak, aby vynikl jeho lesk. Brilantový brus je znám asi od roku 1910, má celkem 57 faset (plošek).

 

 

Sortiment

Hlavní menu

Statické stránky

 

Otevírací doba
 Po - Pá  9 - 17 hod


   

 

25.2. -1.3.2019,
 ZAVŘENO kamenná prodejna
DOVOLENÁ
e-schop objednávky
pošleme 4.3.2019

 


 

Dohoda s PÚ

 
- návštěvník
 

Jak koupit prstýnek a přitom sledovat ten úžasný moment překvapení?

 

To musíte vědět velikost. Zjistit velikost jejího prstýnku bez zeptání není zase tak složité, jak to může nejdříve vypadat. Je několik řešení. Ujasněte si na jaký prst pravé nebo levé ruky prsten chcete a mějte na paměti že každý prst je jiný.

Velikost prstenu tedy v čísle znamená obvod vnitřku prstenu v milimetrech.

Půjčte si ho.
Nejpřesnější je půjčit si prstýnek a doběhnout do prvního zlatnictví a nechat si velikost změřit.

Obkreslete si ho.
Obtáhněte si vnitřek prstene tužkou na kousek papíru. Pozor je potřeba být přesný.
Z nákresu změříme vnitřní průměr a spočítáme obvod.

Změřte ho.
Pokud máte posuvné měřítko (šupleru) změřte přesný vnitřní průměr a dosadíme  ho do vzorečku pro spočítání obvodu: vnitřní průměr v mm   x   3,14  =  velikost 

Nasaďte si ho.
Jednoduše si nasaďte její prsten na svůj prst a na místě, kdy už nepůjde dále, si udělejte čárku propiskou. Pozor na  umytí rukou.

Nebojte se zeptat o kolik velikostí lze prsten, který se Vám líbí zvětšit či zmenšit. Je to různé, ale všeobecně lze říci, že je to o dvě čísla nahoru i dolů. Může to být, až mnohonásobně více.   Prostě se ptejte a ptejte.

Zásnubní prsten.
Se nosí na prsteníčku levé ruky. V tomto případě na stejný prst by měl přijít prsten snubní, ale toto nedoporučuji, jelikož dochází k odírání obou prstenů o sebe. Z tohoto důvodu vybírejte zásnubní prsten tak, aby šel zvětšit na prostředníček,  nebo prsteníček pravé ruky.

Snubní prsten.
Dnešní trend je co snubní prsten to originál. Vybírejte tak, aby vydržel na celý život. Ptejte se na zvětšení a popřípadě možnost opravy povrchu. Matný nošením vyleštíte a lesklý poškrábete.

Dobrý prodejce by Vás na úskalí výběru měl upozornit, ale věřte že jsme jenom lidé a proto se ptejte a ptejte!!!!!